Skip to the content

Bf media: Türkiye'nin İlk Blockchain Kadın Platformu

Kadınlar bu işi yapamaz denilen bir meslek kalmadı diyebiliriz. Geleneksel mesleklerden, gelişmekte olan teknoloji alanına kadar her yerde kadınların izini görmek mümkün. Yeni çağın önemli keşiflerinden biri olan blokzincir (blockchain) teknolojisi üzerine çalışan kadınların sayısı gittikçe artıyor. Ön yargıların aksine, kadınlar erkek egemenliği baskın olan bu alanlarda güçlü bir duruş sergilemektedir.  

www.bctr.org

Blokchain Türkiye:Türkiye İnovasyon Haftası’nda Blockchain Konuşuldu

Türkiye İnovasyon Haftası bünyesinde Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin’in moderasyonunu yaptığı “Finansta İnovasyon: Fintech ve Blokzincir Teknolojileri” başlıklı panelde, IBM Türk Ülke Teknoloji Lideri Sevilay Kurt, Dünya İnovasyon Forumu Elçisi Engin Çağlar, Projesium Kurucu Ortağı ve CEO’su Gökçe Phillips konuşmacı olarak yer aldı.

Hürriyet:Blokzincir Türkiye Zirvesi Sona Erdi

Projesium Kurucu Ortağı Dr. Gökçe Phillips, blokzincir teknolojisiyle verinin bulunduğu her alanda karşılaşmanın mümkün olduğuna dikkati çekti.Söz konusu teknolojinin çok geniş bir ekosisteme sahip olduğunu vurgulayan Phillips, devletin ve kurumsal firmaların desteğinin önemli olduğunu, girişimciler olmadan yeni fikirlerin ortaya çıkamayacağını kaydetti.

Haber Türk: Kamuda Veri Güvenliği İçin Blokzinciri Önerisi

Blokzincir teknolojisi alanında araştırmalar yapan, finans ve teknoloji alanında projeler üreten Projesium'un kurucu ortağı Gökçe Phillips, "Blokzinciri, hem veri tabanı kullanımında hem de kripto para aktarımında kullanılabilecek. Sistem, zamandan tasarruf sağlayacak, bürokratik işlemler ve iş yükü azalacak." dedi.

Contact Us

Phone: +90 (0) 541 7979 570
Email: info@projesium.com

Contact Us

Contact us today to discuss how we can fulfill your needs.